March 14, 2011

wake up, it's spring

Şi azi spre surprinderea mea şi a tuturor m-am afişar la şcoală frumos la 7 dimineaţa cu un zâmbet tânp pe faţă. Şi a durat totul cam vreo 2 ore. Nu ştiam ce-i cu mine. Mi-au trebuit două ore să revin la ceea ce sunt eu. Nici măcar la psiho nu am reuşit să mă cataloghez în vreo categorie. Sunt ceva între sangvinic şi flegmatic. Când una când alta. Azi cel mai probabil sangvinic. Azi - zâmbitor. Azi chiar aş putea spune că radiez. E totuşi un pic neobişnuit acest sentiment. (ca să nu-i zic ciudat sau straniu). Am încercat să-mi dau seama de unde mi-am încărcat eu azi bateriile cu endorfină. N-am găsit nimic (suspect). Cred că e mai bine aşa, să zâmbeşti fără să ştii de ce zâmbeşti. Gata, am terminat cu asta. "toate-s bune şi frumoase" (da, e un citat) :)

E jumătatea lui martie şi în sfârşit am reuşit să scap de tot de iarnă. Am încercat să nu dau de zăpadă pe unde am mers eu azi.  Am înţeles că va fi şi mai cald. Superb.

March 8, 2011

ghiocei.

titlul nu prea are legatură, daaaar având în vedere că e primavară şi că e 8 martie. şi e atmosfera aia superbă. Vreau ca toate fetele, mamele, bunicile şi toti toti să fie azi fericiti aşa cum sunt eu!!!! 

Radiez de fericire.  

March 6, 2011

[2] - trebuia să urmeze şi el, nu?

am fost/sunt atât de enervantă, irascibilă, nervoasă, plictisită, imună încât am ajuns nici să nu îmi mai pese de ce mai e nou în lume.
zilele astea nimeni nu şi-a amintit de mine.

[1]

March 2, 2011

se poate încă o oră în plus??

Asta mi se învârteşte în cap de 2 zile fără încetare.
Iarăşi simt că 24h este mult prea puţin pentru mine, e trecător. O să-mi revin eu.
Doar că uneori ar fi frumos, (folositor chiar) dacă aş putea să am la îndemână un buton *pause* pentru timp. Chiar l-aş folosi din când în când.

March 1, 2011

marea majoritate.

majoritatea nu sunt oameni.
majoritatea se comporta cu tine ca si cum tu nu ai fi om. majoritatea nici macar nu le pasa ca altii nu ii considera oameni. majoritatea stiu ce is alea animale, dar nu isi dau seama ca se comporta ca unele.

majoritatea nu sunt oameni.

Spring is here.

În sfârşit primăvara.
De mult o aşteptam.