January 24, 2011

*I thought i had seen the pinnacle of stupid…. then i met....

January 22, 2011

Impresii.

*aviz : NU citi dacă nu-ti place Filmul de Piatra

Despre chestia asta trebuia să fi scris acu...mult timp, cam vreo 2 săptămâni în urmă? .. Nu prea gândesc postările mele, le scriu aşa pe moment. Ceea ce urmează să tastez pe aici e ceva gândit. În ora de română.. mai exact. Stupid. De parcă aş face o compunere, nu altceva. Oricum mie îmi seamănă cu o pagină de jurnal sau ceva în genul ăsta.. îs impresii, ce mai.

Mergem la ski?
Ianuarie 2011. Frig. O experienţă unică. Afişe lipite în tot oraşul, hârtii de la abţipilde rămase prin buzunare. Mult, mult mountain dew, care pe la sfârşit am aflat că are cofeină.
Am fost voluntaaar, pentru prima dată... am cunoscut o grămadă de persoane noi, am încercat să "reîncălzesc" cumva relaţiile răcite de ceva timp. În mare parte mi-a ieşit. Aş putea fi mândră de asta.
Filme? .. filme multe. Cred că nu am văzut atâtea in 3 luni câte văzusem în alea 3 zile. Superb festival. Cu toate astea se poate ca următoarea ediţie să fie vara? .. nu de alta, dar iarna chiar e frig. *sigh?*

January 21, 2011

He: Go to Hell!
She: See you there.

De ce am mai intrat, dacă tot nu am să scriu nimic interesant?

pentru că mi s-a descărcat mp3-ul
pentru că nu aveam ce face
pentru că nu  vroiam să-mi uit parola
pentru că într-un fel sau altul vroiam să scriu.
pentru că .. pur şi simplu, fără motiv
pentru că sunt mult prea multe lucruri, lucruri pe care trebuie să le împrăştii şi pe aici.

January 5, 2011

Special, special :)

Asta ca un P.S. aflat acu' vreo oră..
Dacă prietenul meu drag nu iese chiar acuuuum din depresia aia care l-a cuprins urât de tot, promit că trecem la alte măsuri. 
Ştiu că ai să citeşti asta. Hai măi, ştiu sigur că ciocolata o sa te ajute. Îţi împrumut eu un pic din endorfina mea. Am azi atât de multă, şi o să fii primul cu care am să mă împart.
Ştiu sigur că citeşti asta. Gata, mi-a venit o idee.>:)


Îmi doresc mult, mult de tot ca tu să fii fericit!
Trecem şi peste asta :) 

uf, miercuri

Trezireaaaaa...Nu, nu pot să cred, ne fură ăstia din viaţă.
Azi şcoală., urât, urât de tot.
Mai vreau vacanţă, mai vreau să dorm, vreau multe ce vreau.
După postarea de ieri mi-am dat seama că nu am să mă mai apuc în viaţa mea să discut prostiile altora. Treacă, dragoste. Ce-o fi aia. Nu mai fac, am să stau....

E frig afară, uf, cred că va trebui să iau microbuzul. Serios, e aşa de frig. Nu suport.

January 4, 2011

Iniţial începusem să vorbesc de marea lor dragoste.

Vorbeau 2 în microbuz, un el şi o ea. Cât de tipici erau.
~pauză~
El : Te iubesc.
Ea : Şi eu.
~pauză~
Ea : ....şi totuşi cât de mult mă iubeşti? (fără număr, "fatho", fără număr)
El : Nu sunt sigur
Ea : Atunci de ce ai mai spus?
El : ....

    Cred că mi-a ajuns să aud atât ca să-mi dau seama că i le spusese din lipsă de subiecte. Ce au ajuns astea două?.. Cuvintele salvării? Te salvează din orice rutină, prostie, despărţire sau cum.... Şi-au pierdut farmecul. Ea îl întreabă pe el cât de mult o iubeşte. Care-i rostul? ..da, ştiu prea multe întrebări stupide, prea mult ce nu e al meu şi nu ar trebui să mă bag, dar totuşi e comic să stai şi să asculţi dintr-ăştia, disperaţi ce mai cred că un "te iubesc" mai salvează ceva.
    Uneori mi-e silă.

    Trebuia să mai continui cumva subiectul ăsta, dar mi-am dat seama că nu are rost. Normal ar fi multe de scris. Când ieşisem din microbuz.. ah, ce contează, regret că nu mi-am cumpărat căşti şi baterie pentru Mp3-ul meu, aşa cel puţin nu mai auzeam nimic de care să mă mir.
     Ăsta e blogul meu, cel nou. Dar tot vechi rămâne într-un fel. Un an nou, au trecut deabia vreo 4 zile şi deja nu-mi place. Sunt doar câteva chestii de care sunt fericită pentru următoarele... (ah, nu ştiu, nu dau termen. Sper să fie o perioadă nedefinită)
     Filmul de Piatra.. aaaaah. We had fun, we have fun and certainly we'll have fun!

Iniţial vroiam să vorbesc doar despre marea lor dragoste, dar chiar altceva n-am avut ce face?