November 28, 2010
November 24, 2010
November 20, 2010
Ar fi trebuit să fie "Impresii !!!!"
Scriu rapid, sunt cam pe fugă...
şi cred că asta va fi ultima mea postare, cel puţin pentru următorii, bine următoarele 2 luni.
da, sunt pedepsită.
"Cum naiba, (ca să nu zic dracu') .. de fapt cum dracu' vrei să aud telefonul ăla nenorocit când stau în primul rând la un concert cu phoenix.?" ..
şi totul e mirific.
şi măcar am rămas cu nişte amintiri bestiale, pentru muuuult mai mult de astea 2 luni, în care o să mă sece încontinuu la cap.(ca să mă exprim frumos) .. halal exprimare, de fapt o să mă frece,fută, bată, sece, ... orice altă chestie de genu....la cap.
Tipic ei.
La dracu' aş fi vrut şi eu pana aia.
P.S. Na, Diana, că am fost mai rapidă pe aici... deşi te las pe tine să dai toate detaliile, aşa cum îţi place ţie.
Off.
şi cred că asta va fi ultima mea postare, cel puţin pentru următorii, bine următoarele 2 luni.
da, sunt pedepsită.
"Cum naiba, (ca să nu zic dracu') .. de fapt cum dracu' vrei să aud telefonul ăla nenorocit când stau în primul rând la un concert cu phoenix.?" ..
şi totul e mirific.
şi măcar am rămas cu nişte amintiri bestiale, pentru muuuult mai mult de astea 2 luni, în care o să mă sece încontinuu la cap.(ca să mă exprim frumos) .. halal exprimare, de fapt o să mă frece,fută, bată, sece, ... orice altă chestie de genu....la cap.
Tipic ei.
La dracu' aş fi vrut şi eu pana aia.
P.S. Na, Diana, că am fost mai rapidă pe aici... deşi te las pe tine să dai toate detaliile, aşa cum îţi place ţie.
Off.
she's got you high..
Nu ştiu ce caut pe aici la ora asta dar fie.. cred că mi-ar fi plăcut să stau acu' în pat şi să-mi irosesc timpul uitându-mă la vreun film... nu, nu tipic.
N-ai idee cum arătam azi, dar cînd mai intri pe aici, iţi povestesc..Aveam un zâmbet tâpm pe faţă... toată ziua...
"Fiinţo, ce ai?"
mă, n-am nimic..
"eşti fericită"
mersi, constatare, ştiu că am un zâmbet tâmp pe faţă!
"De ce?"
nu îţi spun.
"nu îmi pasă"
Mă mir cum de am reuşit să mă abţin pentru toată ziua... şi ca deşteapta la ultima suta de metri m-am dat de gol. cică descoperă singură
"aaaaa, ce ai? .. eşti fericită, mă bucur că eşti fericită... indiferent de motiv"
dar totuşi vrei să-l ştii...mulţumită?
"daaaaaaaaaaaaaaaa"
şi aşa mi-a fugit fericirea.
N-ai idee cum arătam azi, dar cînd mai intri pe aici, iţi povestesc..Aveam un zâmbet tâpm pe faţă... toată ziua...
"Fiinţo, ce ai?"
mă, n-am nimic..
"eşti fericită"
mersi, constatare, ştiu că am un zâmbet tâmp pe faţă!
"De ce?"
nu îţi spun.
"nu îmi pasă"
Mă mir cum de am reuşit să mă abţin pentru toată ziua... şi ca deşteapta la ultima suta de metri m-am dat de gol. cică descoperă singură
"aaaaa, ce ai? .. eşti fericită, mă bucur că eşti fericită... indiferent de motiv"
dar totuşi vrei să-l ştii...mulţumită?
"daaaaaaaaaaaaaaaa"
şi aşa mi-a fugit fericirea.
November 17, 2010
...nu e rezumatul săptămânii
3987 de mailuri necitite..
Cred că asta înseamnă să ai toate prostiile activate în acelaşi timp...Sau să uiţi să mai şi intri pe mail. O să am ce şterge azi.
Sunt atât de a e r i a n ă în ultimul timp, pur şi simplu stau şi visez, dorm în picioare, chiar nu am nicio treabă şi sunt complet paralelă..
Săptămâna asta reuşeşte şi Piatra Neamţ-ul nostru să fie un oraş vizitat de trupe normale, nu ca aia care a fost la bal şi careia i s-au văzut toate podoabele.. Trecem... chestia cu balul e de mult epuizată..
Vreaaau aparat.. tare, tare, tare..
Îmi vine să mă comport ca un copil răzgâiat dintr-ăla, ca sormea, ce exemplu! .. Cel puţin primeşte ce vrea.. aaaah!
(cât de brusc schimb ideile)
Am avut nişte ... cum naiba se numesc... mă rog.. mă vedeam pe mine scriind un roman. Nu râde mai tare decât mine, te rog.. M-a pufnit şi pe mine râsul.
Subiect tipic.. fata are cancer, leucemie, hepatită... orice boală ce nu se vindecă .. Nu-mi plac romane dintr-alea. Sunt prea, mult prea tipice. Până la urmă tot unul dintre ei moare pe acolo.. Deci, eu scriind un roman dintr-ăla.. Serios, cred că mai degrabă apare cartea "Cum să evirscerezi câinele soţului în mai puţin de 30 de secunde" decât aia cu cancerul scrisă de mine.
Schimbând subiectul mi-am amintit că făcusem un fel de copăcel la antreprenorială .. (deci, e simpatică profa) O ramură cu ce ştiu să fac, una cu ce nu ştiu, alta cu ce-mi place să fac şi ultima cu ce nu-mi place să fac
(nu-mi place să privesc şerpii, să-mi amintesc trecutul şi să uit unde îmi pun lucrurile).. mi-a ieşit că aş fi un bun artist, de unde lume?...
Niciodată nu mi-a ieşit rezultatul care mă aşteptam să iasă la teste dintr-astea de psihologie, sau ce profesie mi s-ar potrivi.. Sec.
Numai artist şi creaţie....
Cred că asta înseamnă să ai toate prostiile activate în acelaşi timp...Sau să uiţi să mai şi intri pe mail. O să am ce şterge azi.
Sunt atât de a e r i a n ă în ultimul timp, pur şi simplu stau şi visez, dorm în picioare, chiar nu am nicio treabă şi sunt complet paralelă..
Săptămâna asta reuşeşte şi Piatra Neamţ-ul nostru să fie un oraş vizitat de trupe normale, nu ca aia care a fost la bal şi careia i s-au văzut toate podoabele.. Trecem... chestia cu balul e de mult epuizată..
Vreaaau aparat.. tare, tare, tare..
Îmi vine să mă comport ca un copil răzgâiat dintr-ăla, ca sormea, ce exemplu! .. Cel puţin primeşte ce vrea.. aaaah!
(cât de brusc schimb ideile)
Am avut nişte ... cum naiba se numesc... mă rog.. mă vedeam pe mine scriind un roman. Nu râde mai tare decât mine, te rog.. M-a pufnit şi pe mine râsul.
Subiect tipic.. fata are cancer, leucemie, hepatită... orice boală ce nu se vindecă .. Nu-mi plac romane dintr-alea. Sunt prea, mult prea tipice. Până la urmă tot unul dintre ei moare pe acolo.. Deci, eu scriind un roman dintr-ăla.. Serios, cred că mai degrabă apare cartea "Cum să evirscerezi câinele soţului în mai puţin de 30 de secunde" decât aia cu cancerul scrisă de mine.
Schimbând subiectul mi-am amintit că făcusem un fel de copăcel la antreprenorială .. (deci, e simpatică profa) O ramură cu ce ştiu să fac, una cu ce nu ştiu, alta cu ce-mi place să fac şi ultima cu ce nu-mi place să fac
(nu-mi place să privesc şerpii, să-mi amintesc trecutul şi să uit unde îmi pun lucrurile).. mi-a ieşit că aş fi un bun artist, de unde lume?...
Niciodată nu mi-a ieşit rezultatul care mă aşteptam să iasă la teste dintr-astea de psihologie, sau ce profesie mi s-ar potrivi.. Sec.
Numai artist şi creaţie....
November 15, 2010
November 13, 2010
Subscribe to:
Posts (Atom)