October 31, 2010

şi raze de soare îmi mângâie ochii.

The unispired one

Namaste.
Bunăăăăăă.
Fără idei. deci nimic.

Uite... luminiţă... hai aprinde-te, hai mă, te aprinzi o dată?
Ia, uite. Escapadă, da am avut parte de una weekend-ul ăsta. Cu tot cu muzica aia superbă, dar tot a fost şi asta o escapadă, una aşteptată, zic!
Azi ce e? .. e duminică, da. Şi s-a dat ceasul cu o oră in urmă şi am să pot dormi. Finaly.

Zgomot.Nimic.

October 30, 2010

Luciditate.

Impresii de după. Stau cu ceaiul în mâna, e cald. Eu m-am trezit acu' juma.
A fost ok. Sunt complet lucidă, am fost lucidă.  Foarte multe presoane noi, vechi cunoştinţe schimbate rău de tot. În bine? .. Măi nu ştiu ce să zic, nu prea e treaba mea asta, în orice caz, să mă lase macar un pic (cam vreo 10 secunde) mască au reuşit. Am impresia că şi eu făcut acelaşi lucru. Nah, trecem!..
bun, betigaşele nu s-au rupt, cred că am lovit câtiva cu ei, dar ... shit happens.
Da, m-am distrat. Diana, mulţumesc pentru mp3-ul tău.
  • Kiss
  • Roşu aprins
  • Hushabye
Mă repet încă o dată, am fost lucidă... bine, bine, poate nu aş mai fi fost dacă berea costa mai puţin de 7 lei. Deşi una cu paiul fac cât 2, şi nu, nu fac matematică.
Altceva?
Muzica, muzica, muzica... deci.. absolut superbă"! ..fără cuvinte. Basurile alea mi-au spart timpanele.
  "hai la dans"
nu ştiu să dansez pe aşa ceva.
  "nici eu."
în schimb văd că dai din fund bine.
Cred că nu am nimănui nimic de reproşat.
 aşa şi nu mi-am terminat postarea. am să o refac mai târziu, nu-mi place!

October 29, 2010

Ce titlu, dom'le, ce titlu?

ăăă, cred că iar întârzii. M-am gandit să fie, ştii tu, înainte şi după.
am ajuns acasa. n-am ce zice. M-aş culca, dar nu ma mai trezesc dupa :)) ..ca zi la română. mi-am facut si eu tema, 3 pagini jumatate azi o caracterizare frumoasă, şi am avut de la 7 şi am dormit şi am dormit.. şi ziuă bună, română! :))
aaaaaaa... chiar întarzii.Pff, dispar.
revin după*

October 26, 2010

used.

azi mie dor mai mult ca niciodată.

October 25, 2010

atenţie! se votează.

eu şi experienţa mea de azi cu votatul. Nici nu vreau să-mi amintesc. Numai eu pot fi atât de căscată.
Cică...totul e ok, verifică ăla de acolo carnetul meu de note, bla, bla. Totul e ok, e vizat. Alea, alea. Şi îmi dă foaia de vot, şi Liuba cea inteligentă nu a auzit ce e aia cabină :)) .. eu bifez ce am de bifat acolo, chiar în faţa băiatului, şi se aude un strigăt dintr'ăla sictirit! "ÎN CABINĂĂĂ, vă rog! Dar ce mai contează, eu ce să mai fac în cabina aia, deci a fost penibil. A fost una dintre cele mai penibile faze care mi s-a întâmplat ... luna asta?!? .. da, cred că luna asta.
Sper să nu mai am de a face cu voturi dintr'astea serioase până minim la 18 ani. Deci, a fost... tipic mie.

În altă oridine de idei, am betigaşe. Ah, genial. Ce e ciudat pentru mine, e că aştept balul, nici mie nu-mi vine să cred. Anul trecut de exemplu nu eram atât de interesată, deşi eram şi boboacă... Ei, dar trecem...

P.S: Cred că mi-am rezervat doza de râs, măcar pentru vreo 2-3 zileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. :))

October 24, 2010

unfinished.

La sfatul Dianei, frunzele au ajuns la gunoi.
Mi-am lăsat doar vreo câteva şi le-am pus întro carte.  În câţiva ani o să-mi adic şi eu aminte de ele. Nu contează.
 Extraordinar, stateam şi cugetam... balul ar trebui să fie una dintre escapadele de săptămâna viitoare, numai să nu vărs, sau să-mi verse cineva bere, suc, sau orice altceva şi nici nu vreau să mă gândesc la ce alte substante mai există pe acolo.

*postare nefinalizată ce urmează să fie publicată in 20 de secunde*