December 21, 2010

Era şi timpul.

Cine ar fi crezut că într-adevăr o să ne dea testul ăla. Chiar l-a dat. Cadou de Crăciun, ce mai, tipic deci chiar tipic nouă.
În sfârşit pot să zic fără să ezit: Sunt în vacanţă!!! Era şi timpul. Nu, nu mi-am făcut planuri, adică da... mi-am imaginat eu ceva pe acolo, dar în principiu fără planuri. Doar somn, somn, somn... ah, nu pot să cred că încă 2 săptămâni din viaţă o să se ducă numai pe aşa ceva.. Oricum nici rău nu pot să zic că e.
Hei, e doar începutul, şi cine ştie poate totuşi chiar va reuşi să mă facă să-mi placă iarna... şi în rest "toate bune şi frumoase"...(da, da.. e un citat :) )
relaxare...
Şi fără planuri, câteva aşteptări, şi câteva schiţe în creion (ar suna mult mai realist să zic că e vorba doar de nişte ezitări ale creionului pe foaie, pline de nesiguranţă şi lipsite de experienţă) Cam asta ar fi... nu?

December 20, 2010

Vreaaau.

Ce s-a întâmplat şi unde am ajuns?..
Am atins zăpada, am schiţat un zâmbet pe faţă, nu tâmp. Zâmbetul tâmp e specific doar uneori. Ca atunci când ... hmm nu ştiu nici nu-mi amintesc când l-am folosit  Da' nu contează asta, nu?
Unde am rămas? Da, măi, am maine test :)))) Deci numai la noi e tipic aşa ceva. Bun, să văd acu' dacă merg sau ce fac.
Şi am luat premiu pentru cea mai eco. (brad natural) clasă. Ah, dar e comic. Mania asta a Crăciunului, cine o mai fi inventat-o... ?
 Aş vrea să intru într-un somn, şi să mă trezesc doar pentru a-mi deschide cadourile, în care mai mult ca sigur nu e ceea ce stau şi îî milogesc de un an pe ai mei să-mi ia. Băăă Nikon-ul ăla chiar e frumos!

December 10, 2010

delirare.(1)

zici că-i blog de animale.
o adevărată grădină zoologică.
miniciuni, tradare şi ură..
suntem înconjurate numai de hiene..sau poate sunt numai eu, şi mă simt prea fricoasă să îmi dau seama cum să fug.

nu mai văd nicio nevoie.
te-am găsit, cel puţin acum putem să stăm şi să ne fie frică la amândoi.

Cum să nu îţi placă aşa ceva ..

Sunt micuţi drăguţi şi aşa frumuşeeeeei ♥
    Când eram mică vroiam să-mi iau unul dintr-ăsta, iar Cosmin să-mi aducă bambus din China ca să am cu ce să-l hrănesc.
    nu am mai ajuns să am un panda.
    şi totuşi sunt aşa de cute.
şi dacă nu panda, atunci îmi iau o pisicuţă! ..
mică chiută" şi drăguţă

December 6, 2010

Oficial

Iarna e cel mai urât, groaznic, rece, stupid şi alunecos anotimp. Urăsc iarna. Nu-mi începe te rog cu ... "Vaaai, cum să nu-ţi placă... e superb, tra la la .. etc, şi etc. " ... Nu, nu e deloc. Şi nu cred că o să-mi schimb părerea doar pentru că azi nu mi-a mers cine ştie ce...
Sunt sigură... mai mult ca sigură.. nu o să-mi placă.... aproape niciodată!
Gheaţă afurisită.
zăpadă murdară
frig.

Ce poate fi mai "frumos"? ..
Luna

December 3, 2010

2.

N-am terminat ce am vrut să scriu. Dar am preferat să las postarea aia aşa..
Vaaai, se vede că a venit iarna.. Sunt printre puţinele persoane care nu prea îs cu iarna şi toate obiceiurile ei. Adică e ok, e zăpadă e ... relativ bine.. dar nu mă simt prea ok iarna.. alunec prea mult.
Azi am luat mp3-ul Andrei, i-am pus muzică şi de a mea.. uite măcar ceva ok. :)

Hei baby,

  thanks for clearing my dreams,

Am adormit. M-am trezit. Nu-mi vine să cred dar m-a trecut un dor să tastez ceva şi pe aici. Nu că ar fi ceva special. Cred că nimic nu mai e special în ziua de azi.. cu mici excepţii? Da, mereu trebuie să existe mici excepţii .. nu se poate fără mici excepţii s-ar prăbuşi lumea fără micile astea excepţii. Normal că am şi eu mici excepţii, dar sunt prea ale mele.