October 29, 2010

Ce titlu, dom'le, ce titlu?

ăăă, cred că iar întârzii. M-am gandit să fie, ştii tu, înainte şi după.
am ajuns acasa. n-am ce zice. M-aş culca, dar nu ma mai trezesc dupa :)) ..ca zi la română. mi-am facut si eu tema, 3 pagini jumatate azi o caracterizare frumoasă, şi am avut de la 7 şi am dormit şi am dormit.. şi ziuă bună, română! :))
aaaaaaa... chiar întarzii.Pff, dispar.
revin după*

October 26, 2010

used.

azi mie dor mai mult ca niciodată.

October 25, 2010

atenţie! se votează.

eu şi experienţa mea de azi cu votatul. Nici nu vreau să-mi amintesc. Numai eu pot fi atât de căscată.
Cică...totul e ok, verifică ăla de acolo carnetul meu de note, bla, bla. Totul e ok, e vizat. Alea, alea. Şi îmi dă foaia de vot, şi Liuba cea inteligentă nu a auzit ce e aia cabină :)) .. eu bifez ce am de bifat acolo, chiar în faţa băiatului, şi se aude un strigăt dintr'ăla sictirit! "ÎN CABINĂĂĂ, vă rog! Dar ce mai contează, eu ce să mai fac în cabina aia, deci a fost penibil. A fost una dintre cele mai penibile faze care mi s-a întâmplat ... luna asta?!? .. da, cred că luna asta.
Sper să nu mai am de a face cu voturi dintr'astea serioase până minim la 18 ani. Deci, a fost... tipic mie.

În altă oridine de idei, am betigaşe. Ah, genial. Ce e ciudat pentru mine, e că aştept balul, nici mie nu-mi vine să cred. Anul trecut de exemplu nu eram atât de interesată, deşi eram şi boboacă... Ei, dar trecem...

P.S: Cred că mi-am rezervat doza de râs, măcar pentru vreo 2-3 zileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. :))

October 24, 2010

unfinished.

La sfatul Dianei, frunzele au ajuns la gunoi.
Mi-am lăsat doar vreo câteva şi le-am pus întro carte.  În câţiva ani o să-mi adic şi eu aminte de ele. Nu contează.
 Extraordinar, stateam şi cugetam... balul ar trebui să fie una dintre escapadele de săptămâna viitoare, numai să nu vărs, sau să-mi verse cineva bere, suc, sau orice altceva şi nici nu vreau să mă gândesc la ce alte substante mai există pe acolo.

*postare nefinalizată ce urmează să fie publicată in 20 de secunde*

October 23, 2010

Colaje din amintiri.

 Trezirea la 11, aşa cum îmî place mie! La 12 juma' eram deja afară cu alea mici, mici, mici de tot. Şi este toamnă. Şi mie îmi place toamna, şi chiar era plăcut afară. Şi am mers şi am cules frunze iar acu' n-am ce face cu ele. Stau lângă calculator, una e galben cu roşu. Când eram mică obişnuiam să strâng frunze.. După le aruncam de la etajul 3. (Da, cândva am stat şi la 3.)   Acu' mi-a rămas mansarda în care se aude de fiecare dată când plouă. 
În câteva zile dacă le las pe aici, se vor usca si o să fie numai "praf şi scrum" .. şi atunci va avea  mademoiselle ce să strangă. Iarăşi îmi fac treabă. Lipsă de ocupaţie, lipsă de idei, Ascult muzică. Blank şi nimic.
Ascult muzică. Lipsă de idei. Blank
P.S. şi totuşi ce fac cu frunzele? .. nu le arunc azi în orice caz... :-? ..  


October 22, 2010

No brain, no pain? :))

prin vise poate.

Am ajuns acasă, m-am fâţâit, habar n-am ce am făcut. Am aprins calculatorul, juma' de oră. Am trimis un mail şi după subit am ajuns în camera mea.. pff, şi am adormit cu tot cum eram. N-am mai dormit aşa de ... de ceva timp. Mi-am amintit ceva că are treabă personalitatea de felul cum dormi. Acu' m-am uitat sunt la fel ca şi alţii (sau restu'?) de 41% ... şi că sunt puternică în aparenţă, cel putin aşa vreau să las impresia, in realitate sunt însă extrem de sensibilă. (ei uite na, acu sunt irascibilă uite că n-a nimerit)Cică. Interesant oricum.

Vai da' ce escapadă a mai fost şi asta, bubuie. Da, prin somn. Am visat că vorbeam cu un neuron, ce  prostie de vis.
*brb* pauză de masă azi n-am mâncat mai nimic. Poate prin vise poate.
"hei"
tu cine eşti? ..
"eu-s neuronul tău"
şi ce vrei?
"pai uite sinapsa.. şi hai trezeşte-te e 2am"
hai dispari sinapsa e o legătură tot cu unu ca tine, în orice caz, dispari?
**nu mai beau atât de mult niciodată, delirez prea tare. 

October 21, 2010

special needs

 Simt că
Am nevoie de o escapadă dintr'aia mare şi frumoasă.
AAAAAAAAA.
urgent? ... :-S